Gibril Deen, a Mahatma Gandhi Emberi Jogi Egyesület alapítója, 2010. áprilisában megpróbálkozott bejutni a parlamentbe, de nem kapott elég szavazatot. Magyarországon tehát még várni kell arra, hogy afrikai képviselője legyen a törvényhozásnak. A politika nehéz terep, de szerencsére vannak más lehetőségek is: sport és szórakoztatás. Magyarország már büszkélkedhet két, afrikaiakból álló futball csapattal is, az African Stars-szal és az Internationale Club de Footballal. Több afrikai zenekart is megemlít a cikk, mint például az African Melody Bandet, az Onix Jamsreelt, illetve a már rég hallott Afro Magicet is. És ne feledkezzünk meg a médiában fenegyerekeskedő Fekete Pákóról sem. A „civilek"-ről kevesebbet hallani, az üzletemberek, orvosok csendben, feltűnés nélkül dolgoznak hazánkban.
Sok afrikai hozott létre országunkban olyan egyesületet, mellyel az Afrikában és a Magyarországon élő honfitársaikat szeretnék megsegíteni. Közéjük tartozik a Sahara Egyesület, a Mahatma Gandhi Emberi Jogi Egyesület, az Afrikáért Alapítvány és az Ebony Afrikai Egyesület. Magyarok is dolgoznak Afrikáért, az afrikaiakért, a cikkszerző az Afrikai-Magyar Egyesületet nevezi meg a legelhivatottabb szervezetként az NGO-k sorában.
A cikk fájó pontként említi a különböző afrikai szervezetek és közösségek körében tapasztalható megosztottságot, a széttagoltságot.
Az African News Hungary összefogást szorgalmaz, hogy a hazánkban élő afrikaiak közösen, hatékonyan tudjanak fellépni érdekeik védelmében. A kérdés csak az, hogy akad-e valaki, aki megpróbál változtatni?